بره موم چیست؟

بره موم از محصولات جانبی زنبورعسل است که با نام الکل زنبورعسل و یا قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان طبیعی طبیعت یاد می‌شود. معمولا این محصول با موم عسل اشتباه گرفته می‌شود، حال آنکه تفاوت‌های اساسی بین تولید و استفاده این محصول با موم عسل وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بره موم در بین تمامی فرآورده‌های جانبی زنبورعسل از بالاترین آنتی‌اکسیدان برخوردار می‌باشد و از دیرباز تا به امروز در سطح بسیار بالایی از استفاده در حوزه دارویی قرار دارد.

شکل ظاهری: بره موم یک نوع رزین است که ظاهری سبز یا تیره‌رنگ مایل به قهوه‌ای دارد. در حالت معمولی سخت و شکننده است و در حالت گرم شدن و نرم شدن بسیار چسبنده و دارای بوی شیرین می‌باشد.

نحوه تولید: زنبورها با قرارگیری بر روی درختانی همچون صنوبر و یا بلوط و یا یکسری درختچه‌های موجود در مراتع مختلف اقدام به جمع‌آوری صمغ می‌نمایند. سپس این محصول را با خود به کندوی عسل آورده و با همکاری دیگر زنبوران با تزریق بزاق و قدری موم اقدام به تولید این محصول خارق‌العاده می‌نمایند که به آن بره موم گفته می‌شود. این محصول به‌منظور بستن منافذ داخلی کندوی عسل کاربرد دارد.

مصرف: بره موم تقریبا در درمان بسیاری از بیماری‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و به‌علت طبع گرم بالایی که دارد نقش به سزایی در فرآیند درمان ایفا می‌نماید. این محصول معمولا به‌صورت پودر و ترکیب مخلوط‌شده در شربت‌های گیاهی ساخته شده و به‌صورت سنتی و قرارگیری در کپسول‌های خالی موجود در بازار با هدف جلوگیری از چشیدن طعم تلخ و زننده محصول به بیمار مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نقش مهم این محصول هم در کندوی عسل و هم در زندگی بشر، این محصول را به یکی از خاص‌ترین محصولات جانبی زنبورداری مبدل کرده است. همچنین چالش‌های تولید این محصول باعث شده تا به‌ندرت نمونه اصلی آن در بازار موجود باشد.

مجموعه ما این افتخار را دارد تا این محصول را به‌صورت کاملا استاندارد و اصلی در شکل کپسول بره موم در اختیار همراهان خود قرار دهد و با کیفیت محصول ارائه شده به مشتریان محترم، در کنار آنها شاهد نتایج اثربخشی این محصول باشد.

Leave your comment