شناخت عسل خالص

به‌منظور تولید عسل خالص باید شرایط خاصی لحاظ گردد که شامل موارد زیر می‌باشد: 

دوره زمانی: دوره زمانی تولید عسل خالص بین 5 تا 7 ماه می‌باشد که رعایت این آیتم در تولید عسل نقش مهمی در کیفیت محصول نهایی دارد.

موم خودبافت: موم خودبافت نقش مهمی در تولید عسل طبیعی دارد و یکی از ارکان اساسی و اصلی در تعیین کیفیت محصول می‌باشد. فرآیند تولید موم توسط زنبور زمان‌بر می‌باشد و به همین دلیل دوره برداشت در عسل طبیعی طولانی می‌شود.

مصرف حداقل شکر: با استفاده از تکنیک‌های زنبورداری مصرف شکر کلنی را به حداقل می‌ر‌سانند.

حرارت ندیدن محصول تولیدی: صاف نمودن عسل در مشتری‌پسندترشدن محصول نهایی تاثیر به سزایی دارد اما حرارت دیدن آن باعث از بین رفتن آنزیم‌های مفید و کیفیت عسل می‌گردد. از همین رو عسل‌های تولیدی در دو حالت صاف و بسته‌بندی می‌شوند. این دو روش عبارتند از: روش گرمخانه‌ای و روش حرارت غیرمستقیم.

عسل خالص شرکت: یکی از نکات مهم در بسته‌بندی عسل و مشخصات محصولات شرکت در این است که در فرآیند بسته‌بندی از حرارت گرم‌خانه‌ای به‌منظور گرم نمودن عسل استفاده شده که این موضوع تاثیر به سزایی در حفظ آنزیم‌های مفید و ارائه محصول بسیار باکیفیت به مشتری می‌باشد.

نکته مهم در این نوع بسته‌بندی محصولات این است که تمامی محصولات پس از مدتی تغییر ماهیت می‌دهند و به‌صورت رس‌زدگی در می‌آیند. در واقع رس‌زدگی یکی از ویژگی‌های عسل خالص به شمار می‌رود. مجموعه ما این افتخار را دارد تا تمامی محصولات خود را با بالاترین استانداردهای کیفی و در نظر گرفتن تمامی عوامل کیفی در اختیار مشتریان قرار داده و با مشاوره به مشتریان آنها را آگاه به استفاده از محصولی با کیفیت در تمامی زمینه‌های تولید و بسته‌بندی می‌نماید.

استانداردهای عسل:

سازمان بهداشت جهانی و بخش دارو وزارت بهداشت کشور ایران استانداردهایی را به‌منظور ارائه محصول عسل در بازار در نظر گرفته‌اند که از بین بخش‌های مختلف استاندارد چند آیتم در بین عموم مردم از اهمیت بالاتری برخوردار می‌باشد. به طور مثال آیتم ساکاروز عسل یکی از این آیتم‌های مهم است. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی در اکثر کشورهای جهان اول میزان ساکاروز محصول نهایی که قرار است به دست مشتری برسد از 5درصد نباید بیشتر باشد. همچنین بر اساس اعلام بخش غذا و دارو وزارت بهداشت کشور ایران این درصد در خصوص ساکاروز عسل 10درصد در نظر گرفته شده است.

طعم، رنگ، بو 

عسل‌های طبیعی به‌علت اینکه هیچ‌گونه افزودنی به آن اضافه نشده است و حرارت ندیده هستن، به همین منظور رنگ آن ممکن است در هر دوره تولید با نوبت قبلی تفاوت ناچیزی داشته باشد، به‌طور مثال گون تابستان امسال، ممکن است تا حدی با گون سال گذشته تفاوت‌هایی را داشته باشد. به این علت که هیچ حرارت و افزودنی به آن اضافه نشده و هرچه هست تولید خود محصول می‌باشد.

Leave your comment