موم عسل

موم عسل محصولی که به‌عنوان معجزه زنبورعسل از آن یاد می‌شود. این محصول که توسط 8 غده درون شکمی زنبور کارگر تولید و سپس در قاب عسل یا همان (شانه) تزریق می‌گردد به‌عنوان قدیمی‌ترین محصول پرکاربرد در بشر شناخته می‌شود. استفاده از این محصول به‌منظور ساخت شمع و همچنین به‌منظور قالب‌سازی و دیگر موارد صنعتی از دیرباز تا کنون استفاده می‌شده است. زنبورعسل محل تولید عسل و تولد لاروها را با ساختن خانه‌های شش‌ضلعی بر روی شانه ایجاد می‌نماید. رنگ موم به‌صورت زرد طلایی می‌باشد و ممکن است در اثر غلظت روغن گرده و یا بره موم در آن به رنگ قهوه‌ای سوخته درآید. همچنین استفاده چند باره از موم هم ممکن است از عوامل تیره بودن قاب عسل و موم باشد.

از لحاظ شیمیایی این محصول تشکیل‌شده از هیدروکربن‌ها، الکل‌های مخصوص طبیعی و انواع اسیدهای مختلف و درصد ناچیزی از دیول‌ها می‌باشد. این محصول در صنعت ساخت لوازم آرایشی نظیر ساخت رژ لب و برق لب و بسیاری دیگر از محصولات حوزه پاکسازی و جوان‌سازی پوست نیز اثر دارد.

هضم این محصول در بدن انسان ممکن نیست و خوردن آن به‌صورت آدامس توصیه می‌شود. به‌صورت ناچیز به‌منظور بهبود عملکرد روده بزرگ مورد مصرف قرار می‌گیرد و همچنین در کاهش کلسترول خون و تصفیه کبدی هم تاثیرگذار می‌باشد.

این محصول به‌صورت موم خودبافت سفیدرنگ (تولید زنبور و ارگانیک) با هدف مصارف طب سنتی و تقویت معده در مجموعه تریپامین شاپ در اختیار مشتریان محترم قرار می‌گیرد.

Leave your comment