نحوه سابیدن زعفران و روش‌های دم کردن آن

چگونه زعفران را بسابیم؟

برای دم کردن زعفران معمولا ابتدا آن را در یک هاون می‌سابند تا با خرد شدن آن طعم و رنگ آن سریعتر و بهتر آزاد شود. در بیشتر مناطق ایران و همچنین مناطق مرطوب با کمی شکر یا یک حبه قند، زعفران را می‌سابند که تاثیر به سزایی در نسوختن و شیرین شدن زعفران می‌شود. ما این روش را به‌عنوان بهترین روش و طریقه دم کردن زعفران به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که سابیدن زعفران با هاون‌های فلزی و یا سابیدن با سرعت، سبب سوختن زعفران می‌شود و زعفران خاصیت و میزان رنگدهی خود را به مراتب از دست می‌دهد.

بهترین و آسانترین روش سابیدن زعفران، استفاده از قاشق است.

رایج‌ترین روش برای مصرف این گیاه در ایران، دم کردن سرگل زعفران است. قیمت  سرگل نسب به سایر انواع زعفران مخصوصا قیمت زعفران نگین بسیار کمتر و مناسب‌تر است و برای استفاده خانگی پیشنهاد می‌گردد.

به‌طور کلی دو روش برای دم کردن زعفران وجود دارد:

دم كردن زعفران با آب جوش:

همان طور که می‌دانید زعفران دارای طبعی گرم و کمی تلخ می‌باشد. پس از سابیدن زعفران و یا خرد کردن زعفران با دستگاه‌های زعفران‌ساب، زعفران را در مقدار کمی آب جوش ریخته و به مدت ده الی 15 دقیقه به آن استراحت می‌دهید تا زعفران به راحتی طعم و رنگ خود را به آب بدهد. این کار بهتر است در ظرف در بسته انجام گیرد تا کیفیت آن دو چندان شود. میزان آب و مقدار زعفران برای دم آوردن به‌صورت دلخواه می‌باشد ولی بهتر آن است که مقدار آب آن کمتر از یک‌سوم لیوان باشد و زعفران آن در حدود یک قاشق سوپ‌خوری و یا بیشتر باشد.

دم کردن زعفران با یخ:

در کتاب‌ها و برنامه‌های آشپزی دیده‌ایم که برای استفاده از رنگ زعفران در پخت غذا و شیرینی، توصیه می‌شود که آن را داخل مقداری آب جوش حل کرده و یا دم کنیم. اما در اینجا می‌خواهیم شما را با روش دیگری آشنا کنیم. یخ! تعجب کردید؟درست خواندید، یخ! چگونه؟

برای دم کردن زعفران با یخ بهتر است زعفران را در یک ظرف شیشه‌ای ریخته و به میزان زعفران موجود، قالب‌های کوچک یخ را قرار داده و بگذارید تا قالب‌های یخ در دمای محیط آب شده و زعفران عصاره و رنگدهی خود را به آب بدهد.

کسانی که این تجربه را داشته‌اند می‌گویند رنگ‌دهی این روش برای زعفران بیشتر و رضایت‌بخش‌تر بوده است.

مقدار مجاز مصرف دم کرده زعفران:

مقدار مصرف مجاز روزانه زعفران حدود یک گرم است؛ همچنین مقدار مصرف تنتور آن حدود 15 قطره در روز است. مصرف سه گرم زعفران برای هر نفر در ماه بسیار سالم و سودمند می‌باشد اما مصرف بیش از 5 گرم در ماه مضر است. مصرف 5 گرم زعفران در یک وعده‌غذایی می‌تواند منجر به مرگ انسان گردد.

نکات بسیار مهم برای نگهداری و مصرف زعفران:

هنگام خرید عمده زعفران، هیچگاه زعفران خرد شده را نخرید. چون زعفران درجه یک باید رشته‌ای و سرخ‌رنگ باشد و با این کار از خرید زعفران تقلبی و از افراد سودجو که مواد ناخالص و یا درجه دو را به‌عنوان درجه یک می‌فروشند جلوگیری می‌کنید.

همیشه زعفران را در ظرف یا محیطی وکیوم و ایزوله نگه دارید تا از عطر و طعم آن کاسته نشود.

زعفران سرگل را در جای خشک و دور از تابش مستقیم نور خورشید نگه دارید.

زعفران را از برندهایی که تخصصشان زعفران است بخرید که در صورت نارضایتی آن را پیگیری و بتوانید زعفران خریداری را مرجوع کنید.

زعفران را همراه با چای و شیر نیز می‌توانید دم کرده و نوشید.

از خواص زعفران غافل نشوید و از آن به درستی استفاده کنید.

زعفران به‌علت نگه‌داری نادرست خاصیت خود را ازدست می‌دهد و لزج‌مانند می‌شود.

به مقدار نیاز، مقدار دم شده زعفران خود را تعیین کنید.

Leave your comment