ژل رویال

ژل رویال، شاه انگبین و شیر عسل، شهد شاهانه، غذای ملکه، اکسیر جوانی!

تمام این نام‌ها، عناوینی است که بر روی مهمترین محصول جانبی کندوی عسل (ژل رویال) گذاشته شده است. محصولی ارزشمند و بسیار کاربردی هم در اجتماع زنبورها و هم در بین بشریت. در واقع رویال ژل شناخته‌شده‌ترین محصول جانبی تولید زنبورعسل می‌باشد.

در بین ساکنین کندوی عسل، زنبور کارگر بیشترین اجتماع و مهمترین وظایف را دارا می‌باشد. زنبورها با بهره‌مندی از آناتومی خاص خود و با استفاده از دو غده که در دو طرف سر این موجود قرار دارد اقدام به برداشت محصول و شروع فرآیند تولید ژل رویال در بدن خود می‌کند. سپس با ترکیبی از بزاق دهان محصولی شگفت‌انگیز و خارق‌العاده با نام ژل رویال تولید می‌کند.

ژل رویال ماده‌ای ژلاتینی سفید و مایل به زرد است و قدری چسبناک و دارای طعم گس و بوی تندی می‌باشد و PH اسیدی دارد. این ژل شامل ترکیباتی نظیر آب (بیشترین مقدار)، کلاژن، کربوهیدرات، پروتئین، اسیدهای آمینه، مواد معدنی همچون : کلسیم، آهن، فسفر و انواع ویتامین‌ها در حد بسیار غنی و بالا می‌باشد.

کاربرد این محصول در اجتماع زنبورهای عسل به‌منظور مصرف تخم‌های زنبورهای در حال تولید (لارو) و زنبورهای تازه متولد شده تا روز سوم تولد می‌باشد. همچنین برای استفاده روزانه زنبور ملکه می‌باشد چراکه تنها غذای مصرفی زنبور ملکه ژل رویال است.

موارد مصرف ژل رویال تقریبا در درمان تمامی بیماری‌ها و مصرف روزانه افراد معمول جامعه می‌باشد.

به‌علت فسادپذیری بالا این محصول حتما باید با عسل ترکیب شود و یا در محیط فریز و یخ‌زده قرار داده شود. ظرف قرارگیری و نحوه مصرف این محصول می‌بایست حتما به‌صورت غیرفلزی باشد و به‌منظور درمان پزشکی گاها به‌صورت پودر ژل رویال از این محصول استفاده می‌شود.

Leave your comment