گرده گل

گرده گل از محصولات مهم زنبورعسل که با نام گرده حیات نیز یاد می‌شود. زنبورها از این محصول به‌عنوان منبع اصلی تغذیه زنبورهای جوان استفاده می‌کنند و انسان‌ها با پی بردن به خواص بی‌نظیر این محصول از آن به‌عنوان یکی از ذخایر فوق‌العاده پروتئین بهره‌مند می‌شوند. گرده گل شامل ترکیباتی چون بزاق زنبور، شهد و دانه گیاهی کوچک موجود در گل می‌باشد. شکل ظاهری این محصول دانه‌هایی کوچک و گرد و عموما  با طیف رنگی زرد، قهوه‌ای و سبز است.

از جمله ویژگی‌های گرده گل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرشار از ویتامین‌های A  و B، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها از جمله فلانوئیدها، کوئرستین، کامپرفرول و گلوتاتیون، منبع غذایی کامل، از پرکاربردترین محصولات در درمان انواع بیماری‌ها و سرطان‌ها، افزایش سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از پیری، تنظیم دوران قائدگی بانوان، درمان پروستات در آقایان، کمک به کاهش قند خون، جایگزین مناسب منابع پروتئینی موردنیاز بدن با کمترین فرسایش اندام بدن، کمک به درمان دیابت و...

نحوه مصرف گرده گل بسته به نوع درمان متفاوت می‌باشد اما در حالت نرمال پیشنهاد می‌شود نصف قاشق چای‌خوری را در آب ولرم حل نموده، با یک قاشق چای‌خوری عسل ترکیب نموده و پس از قدری زمان با هدف نرم شدن محصول آن را بعد از صبحانه به‌صورت روزانه مصرف نمود.

Leave your comment